Arama   |   Arşiv
Anasayfa Yaşam Belediyeler Ekonomi Siyaset Spor Kültür-Sanat Sağlık İlginç Haberler Dünya Erdemli'ye Dair Eğitim İnternet TV Fotohaber
  
Mut Belediye Başkanına Yolsuzluk İddiası

Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, İnternet sitelerinde hakkında, Mut ilçe tarım Müdürlüğü yaptığı dönemde haksız yere DGD Doğrudan Gelir Desteği’nden yararlandığı iddiasına cevap verdi.

İnternet haber sitelerinde Orhan’ın Mut İlçe Tarım Müdürlüğü yaptığı dönemde haksız yere 80 bin liralık doğrudan gelir desteği aldığı, aynı dönemde İlçe Tarım Müdürlüğü çaycısı Murat D. ve eşi Hamide D.’nin toplam 27 bin TL doğrudan destek Primi aldığı iddia ediliyor.
Hakkında çıkarılan iddialar için  bilgi veren Orhan; “Ben Murat Orhan olarak “güneşin balçıkla sıvanmayacağını” söylemek istiyorum. 2000 yılından bu yana Mut’ta ilçe tarım müdürü olarak görev yaptım. 2000 yılından bu yana da yapmış olduğum görevimde Mut Tarımına önemli katkılar sağladım. Mut tarımını belli bir noktadan alıp belli bir noktaya getirme uğruna her türlü çaba ve gayreti gösterdim. İlçe tarım müdürlüğü görevimde İlçenin yüzde 90’nı tarıma dayalı insanlarımızın tarım sektöründeki tarım terlerini karşılamasını alma uğruna her türlü çalışmaları yaptık.
Tabi ki ben ilçe tarım müdürlüğünden sonra siyasete atılma söylentisi başladığı an itibariyle bizi çekemeyen bizim önümüzü kesmek isteyen insanlar tarafından hakkımızda bir çok dedikodular, iftiralar ve karalama kampanyaları başladı. Belediye Başkanlığına aday adaylığım süresi içinde de bu tür konularla ilgili bir sürü şeyler söylendi bir tek bu konu değil bu konuya benzer konularla ilgili hakkımda bir sürü karalama kampanyaları yapıldı.Bununla ilgili gerek bakanlık gerek adli kurumlara başvurular yapıldı.Bakanlık ve adli kurumlardan herhangi bir şey olmadı. Hala bu kampanyaların devam etmesinden ben şunu anlıyorum insanlar “çamur at izi kalsın” mantığıyla hareket ediyor.
Benim Mut halkına verecek olduğum hizmetlerin önünü kesmeyecektir. Sonuç itibariyle benim söylemek istediğim yapılan işlemlerin tamamı da yasal çerçeveler ölçüsünde yapılmıştır. Bende bir üretici ve Türkiye vatandaşı olarak müdürlüğümün yanı sıra kendi köyümde oradaki köylülerimle veyahut ta oradaki tarım yapan insanlarla beraber bizde üretimimizi yaptık tabii ki devletin vermiş olduğu imkânlardan bizde faydalandık” dedi.
Bu tür söylemler bundan sonrada devam edeceğini belirten Orhan, “Ben tüm kamuoyuna şunu söylemek isterim. Bunla ilgili 2003-2004-2005 yılından bahis ediliyor bugün 2009 yılındayız. O yıllarda bu olaylar oluyordu da neden o zamanlarda bir şey yoktu da ben siyasete atılıp aday adayı olacağım günlerden itibaren bu tür söylentilerin başlamasına ben özellikle dikkat çekilmesini istiyorum. Zaten kamuoyu da bunu çok iyi bilir. Mut Halkı da Murat Orhan’ın kim olduğunu çok iyi bilir. Murat Orhan, 18 yıllık Devlet memurluğu hayatına giriyor benim yaptıklarımda yapacaklarımda ortadadır. O yüzden şahsıma yapılanı çirkin iftira olarak kabul ediyorum. Ben şunu tekrar söylüyorum biz elimizden geldiğince insanlarımıza memleketimize hizmet etmeye çalışacağız her ne kadar önümüzü kesmek isteseler de biz geriye bakmadan ileriye doğru Mut için bir şeyler yapmaya çalışacağız” diye konuştu.
HASAN ÇETİN /MUT-ERDEMLİHABER

19 Ağustos 2009 Erdemlihaber
Diğer Siyaset Haberleri
MUSTAFA KALELİ; “ÇÖZÜM BİZDE”
 
MUSTAFA KALELİ CHP’DEN ADAY ADAYI
 
Geçtiğimiz günlerde CHP’den milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Mustafa Kaleli, Ajans Damla Koordinatörü Oktay İnce ve gazetemiz Çağr...
 
İlçemizin tanınan iş adamlarından Mustafa Kaleli CHP’den aday adaylığını öğretmenevinde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.
DURAN KARA MHP’DEN ADAY ADAYI
 
MHP İL TEŞKİLATI’NDAN ERDEMLİ ZİYARETİ
 
İlçemizin başarılı iş adamlarından ve siyasetçilerinden Duran Kara, MHP’den aday adaylığını düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında açıkladı....
 
MHP İl yönetimi Arpaçbahşiş Kayıkçıoğlu Tesisleri’nde düzenlenen programda Erdemli ilçe teşkilatı ve delegelerle ...
AK PARTİ’NİN ERDEMLİ YÖNETİMİNDE HANGİ İSİMLER VAR ?
 
USTA SİYASETÇİ ŞAHMAN DENETİM KOMİSYONU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
 
AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serkan Tanrıkulu, yeni oluşturulan ilçe yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı ilk toplantısında ilçemizin usta siyasetçilerinden Veli Şahman Büyükşehir Denetim Komisyonu üyeliğine seçildi.
BAŞKAN ÖZSU’DAN ZİYARETLER
 
Başkan Kocamaz'dan Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yıldönümü Mesajı
 
MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, ilçe idari amirlerini ziyaret etti.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Sarıkamış Harekatı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
ALİ ŞAHİN, “BAŞKANLIK İÇİN ADAYIM”
 
MHP ERDEMLİ İLÇE TEŞKİLATINDA KONGRE SÜRECİ
 
Erdemli Belediye Eski Başkanları’ndan Ali Şahin, MHP Erdemli İlçe Başkanlığı için aday olacağını söyledi.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu,her kongrenin bir demokrasi mücadelesi olduğunu söyledi.
BİLGEN İL KADIN KOLLARI BAŞKANI OLDU
 
Başkan Kocamaz:
 
AK Parti Erdemli İlçe Kadın Kolları Başkanı Mehri Bilgen, partisinin İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atandı.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,"Ulaşım ve lojistik eksiğimiz olmamalı" dedi.
MEHRİ BİLGEN, “KADINA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ”
 
TÜRKİYE'DE SİYASİ PARTİ SAYISI 98'E ULAŞTI
 
Mehri Bilgen, “Kadının kadın olduğu için uğradığı şiddet kabul edilemez” dedi.
 
Yeni siyasi parti başvuruları açısından 2014 yılı verimli geçerken, bu yıl siyasi hayata başlayan parti sayısı 22'yi bul
ÜLKÜ OCAKLARINDA YETİŞTİ MHP’DEN ADAY ADAYI OLDU
 
LİSTEYİ MUSA DEMİR HAZIRLAYACAK
 
Milliyetçi Hareket Partisi'nden Avukat Ömer Faruk Özsu da aday adaylığını açıklayanlar arasına katıldı ve önemli değerlendirmelerde bulundu.
 
AK Parti Genel Merkezi tarafından mülakata çağrılan Musa Demir’e 30 Kasım’daki ilçe kongresi için liste hazırlaması talimatı verildi.
 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Hava Durumu

Döviz Kurlary

Nöbetçi Eczaneler

    06 Mart 2015  

Ulusal Haberler
Foto Haber
AJANS DAMLA
 
BAŞKAN TOLLU İŞ ADAMLARIYLA OTOGARI KONUŞTU
 
ŞEHİT POLİS FATİH ÇEVİK İÇİN MEVLİT OKUTULDU
 
“Cennet Ana”Ya Hatıra Ormanı
 
 
Kö?e Yazylary Tüm Yazarlar
Mustafa Topal
Ramazan, Oruç ve Selamlaşma
Oktay İnce
Batmamak için…
Fadıl Özdemir
Düşünüp Öğüt Alalım Diye !
Mahmut Sami Türkmenoğlu
Kandiller Geçidi Üçaylar
Ahmet Refik Erdem
MÜFTÜ KAMİL BEY’İN KONFERANSI
Ahmet Yanar
DOST BİR İNSANIN ARDINDAN
Haluk GÜLDOĞAN
İftira ve Zanda Bulunmak
Fatih Döner
Teknoloji Kurbanı Olmayın
Hasan Orhan
MİLLİ MÜCADELEDE VE CUMHURİYET’İN İLK YILLARINDA TÜRK KADINI
Ömer Sezer
Papazı Dövdürtmeyecektik
 
Anket
Narenciye Festivaline Katılacakmısınız?
     
 
E-Devlet

 

reklam

 
Sık Kullanılanlara Ekle
Açılış Sayfası Yap
  KurumsalİletişimReklam

Copyright © 2009 - Erdemli Haber
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.